Колко титли ще спечели до края на годината Григор Димитров?

›› Булевард

Ефимова подлуди феновете си

Руската звезда в плуването Юлия Ефимова разпали страстите на милионите си последователи в социалните мрежи със селфи по бански. Атрактивната рускиня така е съумяла да се хване в кадър, че на изображението може да се ...

Тулн на Дунав.

Снощи, българските момчета, водени от треньорите Георги Андреев и Христо Йорданов, бяха разгромени от домакините от Австрия с 13:39 (3:17) в първия си мач от Група В на турнира, игран пред над 500 зрители в зала "Йозеф Вайзер".

Австрийците контролираха играта от началото до края, като бързо поведоха с 8:0. Първият гол за българския тим реализира Любомир Димитров едва в 13-а минута на първото полувреме. Почивката дойде при 17:3 за Австрия. Втората част на срещата се разви по подобен начин и в крайна сметка младите хандбалисти на Австрия спечелиха без проблеми след 39:13.

Най-резултатен за България бе Владислав Йоргов с 5 попадения. За отбора на Австрия Тобиас Ос заби 9 гола за победата.

Днес пък, младите "лъвчета" остъпиха на връстниците си от Холандия с 20:29 (11:13) във втората си среща от групата.

Първото полувреме беше равностойно, като на почивката България изоставаше само с два гола разлика - 11:13. В началото на втората част холандците увеличиха аванса си до 17:13. Въпреки опитите на българите да изравнят и да останат в мача, Холандия диктуваше играта и спечели спокойно след 29:20.

Най-полезен за българския тим бе Тодор Калчев със 7 гола. За "лалетата" Мартийн Клайкерс реализира 9 попадения за успеха.

"Разбира се, че не сме доволни, въпреки че играхме по-добре от вчера. Направихме много грешки, но мисля, че имаме добър шанс да спечелим срещу Словакия и Косово", сподели Калчев след мача с Холандия.

Така българите са на последното място във временното класиране в групата без победа и спечелена точка. Утре (12 август) е почивен ден на първенството, а в понеделник (13 август) България ще играе срещу отбора на Словакия, който е с 1 победа и 1 равенство до момента. Мачът е от 11,30 часа българско време.