Монако се развихри в края

Монако започна успешно новия сезон в Лига 1, след като победи с 3:1 при гостуването си на Нант. Тимът на Леонардо Жардим стигна до трите точки в последната част на двубоя. Рони Лопес откри резултата в 69-ата минута, а Йоветич и Фалкао направиха 0:3 до 83-ата минута. В самия край Сала отбеляза почетно попадение за домакините.

Играчите на Монако бяха амбицирани да се реваншират за загубата от ПСЖ с 0:4 за Суперкупата на Франция. Те се представиха доста по-добре, но резултатът не отразява реално случилото се на терена, тъй като гостите нямаха голямо предимство. Първото полувреме бе равностойно, като Нант дори може да съжалява, че не поведе.

Новият треньор на “канарчетата” Мигел Кардосо наложи нова философия и тя се видя от самото начало. Тимът му владееше топката в големи периоди и създаде положения преди почивката, но не ги реализира.

Жардим направи решителни смени в 67-ата минута, когато вкара в игра Фалкао и Грандсир. Промените веднага се отразиха и две минути по-късно Рони Лопес откри резултата. По-късно Фалкао асистрира на Йоветич за второто попадение, а колумбийският нападател се разписа за 0:3 след подаване на Грандсир.