Бивш играч на Юве даде летящ старт на Уотфорд

С два гола на Роберто Перейра Уотфорд постигна комфортна победа с 2:0 над Брайтън в двубой от първия кръг на новия сезон в Премиър лийг. Бившият играч на Ювентус откри резултата десет минути преди почивката с красив гол от воле. Аржентинецът удвои в 54-тата минута, след като проби в наказателното поле и стреля от малък ъгъл.

През второто полувреме новите попълнения на "чайките" Ив Бисума и Алиреза Джаханбахш влязоха в игра, но не успяха да  затруднят Бен Фостър, който нямаше никаква работа днес. Брайтън завърши двубоя без нито един точен удар във вратата на съперника.
Лошата новина за гостите, освен загубата, бе, че капитанът Гаетан Бонг напусна принудително терена още през първото полувреме заради контузия.

В следващия кръг Уотфорд гостува на Бърнели, докато Брайтън приема Манчестър Юнайтед.