Господ отново "погали" ЦСКА 1948 в 93-ата минута

ЦСКА 1948 достигна до много трудна победа с 1:0 срещу последния във Втора лига Кариана (Ерден). Голът падна в 93-ата минута, когато резервата Венцислав Гюзелев намери паяжината на вратата с неспасяемо воле. По този начин футболистите на Валентин Илиев спечелиха втори пореден мач в добавеното време. Преди седмица попадение в същата 93-а минута донесе три точки на "червените" срещу Черноморец (Балчик).

Срещата в Ерден не предложи привлекателен футбол и положенията пред двамата вратари Павел Станев и Диян Вълков се брояха на пръстите на едната ръка. През първото полувреме столичани бяха по-активният тим, докато домакините основно се отбраняваха. След почивката Вальо Илиев вкара в игра нападателите Светослав Диков и Венцислав Гюзелев, с което усили атакуващата мощ на гостуващия отбор.

Едно от чистите положения в двубоя пропиля именно Гюзелев, който обаче впоследствие стана герой. В средата на втората част "Пловдивския Джовинко", както наричат играча, се оказа на идеална позиция пред голлинията на Кариана. Топката обаче не се спря в мрежата. Малко след това гол пропусна и Диков, което почти донесе точка на състава от Ерден.

Гюзелев обаче показа точен мерник в "сетния час" – 1:0 за столичани, които събират актив от седем точки в челото на класирането. Кариана пък остава на дъното във Втора лига. В следващия кръг момчетата на Атанас Джамбазки приемат Струмска слава (Радомир). ЦСКА 1948 от своя страна ще е домакин на Монтана на Ферарио Спасов, което обещава да е любопитен сблъсък.

Кариана - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Гюзелев (90+3)