Гръмко начало за Сари и две от новите попълнения на Челси в Премиър лийг (видео)

Новият мениджър на Челси Маурицио Сари дебютира с победа в Премиър лийг, след като неговият отбор надделя с 3:0 като гост на Хъдърсфийлд. Световният шампион Н'Голо Канте (34') откри резултата с първия точен удар на лондончани в мача. Жоржиньо (45') удвои от дузпа, вкарвайки дебютния си гол за Челси, а Педро Родригес (80') оформи крайния резултат.

Най-скъпият вратар в света Кепа Арисабалага стартира за гостите и успя да запише чиста мрежа в първия си мач в Англия. Друго от новите попълнения - Жоржиньо, също дебютира за Челси, и то с попадение. Рос Баркли и световният шампион Н'Голо Канте започнаха като титуляри, докато Еден Азар и Оливие Жиру останаха на резервната скамейка за началото. Алваро Мората водеше атаката на носителя на ФА Къп от миналия сезон. Матео Ковачич, който бе привлечен под наем от Реал Мадрид, не бе групата.

Бен Хамър започна на вратата на Хъдърсфийлд. Рекордната покупка Терънс Конголо също стартира. Другите нови попълнения - Рамадан Собхи и Адама Диакаби, обаче бяха на скамейката.
Челси владееше повече топката през първото полувреме, но отново в атакуващ план липсваха идеи и острота. Тимът на Сари дълго време не успяваше да нанесе точен удар, както бе и преди седмица срещу Манчестър Сити. При първия такъв обаче - в 34-тата минута, лондончани поведоха в резултата. Педро проби през центъра, след което намери Вилиан на десния фланг. Бразилецът центрира меко към далечната греда, където Н'Голо Канте засече с левия крак, топката тупна в земята и влезе във вратата на Хамър - 0:1.
Три минути след това "териерите" бяха близо до изравняване. Първото статично положение за домакините - корнер пред вратата на Кепа, създаде хаос в наказателното поле на Челси. Муние засече с глава, но топката рикошира в гредата.
Лондончани направиха голяма крачка към победата в самия край на първото полувреме, когато Шиндлер препъна в наказателното поле Алонсо - дузпа за Челси. Жоржиньо изпълни 11-метровия наказателен много хладнокръвно, стреляйки слабо по земя в обратния ъгъл - 0:2 и първи гол за бразилеца в новия му отбор.
В 58-ата минута корнер пред вратата на Хамър създаде хаос в отбраната на домакините. Алонсо нанесе акробатичен удар, след който топката срещна гредата.
Малко по-късно испанецът опита късмета си и от фаул, но този път топката премина над вратата.
В 72-рата минута Билинг засече с глава центриране на Муй от фаул. Кепа изби над гредата, но реферът реши да отсъди аут вместо ъглов удар.
В 76-ата минута в игра за Челси се появи голямата звезда на отбора Еден Азар. Това веднага даде резултат. В 80-ата минута белгиецът направи страхотен рейд, след като с тръгна с  топката от собствената си половина. След това изведе непокрития Педро, който елегантно копна топката за 0:3.
В края Мората пропусна да направи победата на Челси още по-изразителна.