Тотнъм измъкна победата на "Сейнт Джеймсис Парк" в мач с куп положения и две греди (видео)

Тотнъм стартира новия сезон с трудна победа с 2:1 над Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". И трите попадения паднаха до 18-ата минута на този двубой. Ян Вертонген (8') даде аванс на гостите, но много бързо Хоселу (11') изравни. Деле Али (18') донесе победата на лондончани, които имаха късмет през втората част, когато на два пъти гредите помагаха на Юго Лорис. Иначе двата отбора изиграха интересен и отворен двубой, изпъстрен с куп положения за гол.
"Свраките" привлякохоа седем нови попълнения през лятото, но само Кенеди и Мартин Дубравка, които през миналия сезона играха под наем на "Сейнт Джеймсис Парк" стартираха. Хосе Саломон Рондон бе оставен на скамейката за началото, но дебютира през втората част. Муто също записа първи минути за Нюкасъл.

Маурисио Почетино заложи на доста силен стартов състав. Английските национали Хари Кейн и Деле Али бяха титуляри. Ян Вертонген започна в центъра на отбраната, но Тоби Алдервейрелд бе сред резервите. Киърън Трипиър и Дани Роуз обаче не попаднаха в групата на лондончани.

Лондончани започнаха по-добре от самото начало и в деветата минута излязоха напред в резултата. Дубравка спаси добре удар на Ериксен, но при последвалия корнер Санчес засече с глава към далечната греда, където Вертонген направи добавка отблизо. Ударът срещна напречната греда, след което стражът на Нюкасъл отново се опита да се намеси и изби, но технологията на голлинията показа, че топката е преминала голлинията  с 9 мм и попадението бе зачетено - 0:1.
Отговорът на "свраките" обаче бе мигновен и само 149 секунди Нюкасъл изравни, след като Хоселу засече с глава много добро центриране на Мат Ричи отдясно.

Двубоят продължи в същия голов ритъм и в 18-ата минута Деле Али отново възстанови преднината на гостите. И този път в основата на попадението бе едно брилянтно центриране, направено от Орие, който намери по перфектен начин английския национал на далечната греда. Али засече с глава - 1:2.
След този гол Тотнъм понамали темпото и "свраките" опитаха натиск, но той не доведе до опасности пред вратата на Лорис. В 39-ата минута Санчес бе близо до това да отбележи трети гол за лондончани, след като засече с глава центриране от корнер, но топката премина встрани от далечната греда.
Нюкасъл започна силно второто полувреме и в 48-ата минута Диаме получи от Шелви и стреля силно в близкия ъгъл, но топката страничния стълб.
Три минути след това центриране на Ериксен достигне до Деле Али, който бе изпуснат в наказателното поле, но топката рикошира в коляното на халф, който бе сам срещу Дубравка, но не успя да нанесе удар.
Секунди по-късно Хоселу изведе много добре Кенеди, който обаче се забави и даде шанс на Лорис да се намеси. Последвалото разбъркване не доведе до нищо.
Двубоят продължи по същия двуостър начин и двамата вратари трябваше да показват класата си. Първо Дубравка спаси удар отблизо на Сисоко, а след това Лорис парира силен шут на Перес от малък ъгъл.
Пет минути преди края гредата за втори път спаси Тотнъм, след като Шелви изведе добре Рондон, който стреля силно, получи се рикошет в крака на Вертонген, след което топката срещна напречната греда.
В крайна сметка "шпорите" удържаха аванса си и се поздравиха с успех.