Николай Николов и Теодор Тодоров отново в игра за България (видео+ галерия)

Волейболистите от националния отбор на България за мъже изиграха демонстративен мач в София.
В зала "Христо Ботев" селекционерът Пламен Константинов раздели състезателите за два тима за двустранна игра, която бе открита за медии и фенове. Двата състава играха четири гейма и завършиха при резултат 2:2 гейма.

41 Двустранна игра на националите по волейбол мъже

След като не играха в Лигата на нациите, сега на полето отново се появиха Теодор Тодоров и Николай Николов.

Първите два гейма бяха спечелени от отбора с разпределител Георги Сеганов - 25:23 и 25:19. Третата и четвърта част бяха за другия състав - 27:25 и 25:23.

Националите продължават подготовката си за световното първенство, на което България е домакин заедно с Италия.

Волейболистите проведоха триседмичен лагер на Белмекен.

В събота и неделя играчите получиха почивка, а в понеделник, 13 август стартират тренировки във Варна. На 15 и 16 август България играе контролни срещи с Русия, които ще са закрити за фенове.

В морската столица ще се изиграят и първите мачове от Мондиал 2018. България е в група D заедно с Финландия, Полша, Куба, Иран и Пуерто Рико.

БЪЛГАРИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:2  (25:23, 25:19, 25:27, 23:25)