"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Николай Димитров с асистенция при равенство на Урал (видео)

Урал с Николай Димитров в състава си завърши 1:1 с Динамо (Москва) в мач от руското първенство. Българинът записа асистенция за тима от Екатеринбург. Хичо бе на терена през цялата среща и в 54-ата минута подаде към Erik Бикфалви за първото попадение в срещата. Гостите от Москва стигнаха до точката в 85-ата минута чрез резервата Евгений Марков.

И двата отбора търсеха победата, след като в първите два кръга не успяха да се поздравят с успех. Домакините, водени от Дмитрий Парфьонов създадоха повече опасности пред противниковата врата.

В началото на втората част Димитров центрира, Бикфалви преодоля Алексей Козлов и откри резултата. Динамовци реагираха и усилията им дадоха резултат в 85-ата минута, когато Марков се добра до топката в наказателното поле и разстреля Ярослав Годзюр.

За Динамо това е трето равенство от три мача, а Урал взе първа точка през сезона. Резултатът със сигурност е разочароващ за “оранжевите”, защото и трите им досегашни мача бяха домакински, освен това във всеки от тях повеждаха, но остават в дъното на класирането.