100 години ски спорт в България

Огромно унижение за Фейенорд в Словакия

Фейенорд претърпя сериозно унижение при гостуването си на словашкия Тренчин от третия предварителен кръг на Лига Европа. Холандският гранд загуби с 0:4 и почти се прости с надеждите за продължаване напред в турнира.

Тренчин започна мача ударно и още в 6-ата минута Лоурънс напредна през центъра и подаде извеждащ пас за Мансе, който откри резултата.

В 37-ата минутапри един дълъг пас вратарят на Фейенорд не се разбра със защитник пред него и двамата подволиха на Катакович да отнеме топката и да я върне към Мансе, който вкара втори гол за своя тим.

В 44-ата минута Слеегерс напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Азанго бе точен отблизо и направи резултата класически.

В 63-ата минута разгромът за гостите стана пълен. Катакович центрира остро по земя и Мансе оформи своя хеттрик в мача за крайното 4:0.

Така Тренчин направи огромен скок към класиране за плейофа, докато Фейенорд ще се нуждае от малко чудо в реванша, за да се измъкне от дупката, в която се намира.