Лудогорец се отпуши, а Кешерю се скъса да пропуска (видео)

Отборът на Лудогорец надви с 1:0 шампиона на Босна и Херцеговина Зрински (Мостар) в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. Единственото попадение беше дело на Козмин Моци в 16-ата минута с глава. Съставът на Пауло Аутуори може да съжалява, че взе минимален аванс преди реванша след седмица в Широки бряг, тъй като "орлите" пропуснаха доста положения. С най-много пропуски се отличи голмайсторът Клаудиу Кешерю, който нямаше ден, като пропусна няколко отличи възможности. Вратарят на босненците Солдо няколко пъти спря румънеца, но пък сгреши при попадението на неговия сънародник, което накрая реши крайния изход на мача.

Успехът е първи за "орлите" от 21 юли, като "зелените" прекъснаха серията си от четири поредни мача без успех във всички турнири - 2 в Първа лига и 2 в Европа.

67 Лудогорец - Зрински Мостар

На "Лудогорец Арена" Пауло Аутуори бе направил три промени в тима от загубата с Локомотив (Пловдив) преди няколко дни с 0:1 в Разград. Натанел, Лукоки и Марселиньо започнаха вместо Антон Недялков, Вържил Мисиджан, който бе наказан, както и Густаво Кампаняро.

“Орлите” отпаднаха от битката за групите в Шампионската лига и сега търсят участие в груповата фаза на Лига Европа, като за целта трябва да отстранят първо Зрински, а след това да се справят с победителя от двойката Торпедо Кутаиси - Кукеши.

Гостите пък бяха без петима основни футболисти, но въпреки това постигнаха своята цел, която беше да запазят шансове за втората среща.

Пред около 3500 зрители домакините започнаха много по-добре мача. Първата възможност за гол дойде в 8-ата минута, но Клаудиу Кешерю стреля над гредата, след като получи подаване от Джоди Лукоки. В 10-ата минута Вандерсон стреля, но вратарят на гостите Солди спаси. Румънският голмайстор пропусна още една отлична възможност в 12-ата минута, когато отново стреля над греда от десетина метра.

Козмин Моци вкара за 1:0 в 16-ата минута, възползвайки се от сериозна грешка на вратаря Солдо. Стражът тръгна да излиза при центриране от корнер, но остана под топката, оставяйки вратата си празна, така румънският бранител беше точен с глава.

Попадението отпусна играчите на Аутуори, докато гостите започнаха да поглеждат към вратата на домакините. Първо Филипович стреля опасно от фаул в 20-ата минута, но топката мина над гредата. Последваха две отлични изяви на Ренан. Бразилският вратар първи спаси силен изстрел от около 22 метра на Чиряк, в 26-ата минута, а след това демонстрира още по-добър рефлекс, като парира шут на Йович от границата на наказателното поле. Това се случи в 28-ата минута.

Вандерсон имаше основателни претенции за дузпа в 38-ата минута, когато Кадушич първо го настъпи, а след това го спъна с левия си крак в наказателното поле на Зрински.

Три минути след това вратарят Солдо спаси вратата си от втори гол. Стражът парира изстрел от въздуха на Кешерю, който засече поредното много добро центриране на активния Лукоки.

Секунди преди почивката Саша с глава не уцели вратата от няколко метра.

Втората част започна с нова възможност за Кешерю, който стреля в аут между двама бранители в 54-ата минута.

Единственият удар през втората част за играчите на Зрински беше в 66-ата минута, когато Тодорович финтира Сисиньо и стреля, но без да затрудни особено Ренан, който беше покрил своя ъгъл. Марселиньо, който взе лентата при смяната на Дяков, пропусна в 70-ата минута. Опитният бразилец засече центриране на Натанаел.

Лудогорец атакуваше, но без да създава чисти положения, каквито създаде и пропусна в последните секунди на продълженията. Първата резервата Жоао Пауло стреля в 87-ата минута, но Ластро изби в корнер, а след това нападателя на домакините и парира опасен удар на Бекрич. Голаджията Кешерю два пъти пропусна да вкара втори гол, който да даде спокойствие на "орлите" преди срещата в Босна.

Вратарят на Зрински спря Кешерю в 93-ата и 94-ата минути, като румънският национал показа, че просто нямаше ден и ще се надява, тези пропуски да не се окажат фатални.

Тимът на Аутуори е много по-класен състав, но предвид това, че от началото на сезона прави много пропуски и допуска положения пред своята врата, трябва да подходи много сериозно за втората среща. Родният шампион има уникален шанс да играе отново в групите на Лига Европа, тъй като е фаворит и за плейофа в групите.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗРИНСКИ (МОСТАР) 1:0
1:0 Моци (16)

ЛУДОГОРЕЦ:

33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 92. Форстър, 6.

Натанаел Пимиента

, 8. Лукас Саша (77 -10. Кампаняро), 18. Светослав Дяков (67-44. Горалски), 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88.Вандерсон (82-37.Жоао Пауло), 28.Клаудиу Кешерю