Мавродиева със сълзи в очите: Пълна трагедия

Радослава Мавродиева не успя да сдържи сълзите си след финала в тласкането на гюле на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Българката се класира шеста с 18.03 метра и записа най-предното класиране от родните атлети в германската столица до момента, но пропусна шанса да спечели отличие.

Бронза заслужи представителката на Беларус Альона Дубитская с 18.81 м. Титлата в последния опит извоюва полякинята Паулина Губа, която изпрати гюлето на 19.33 м. Носителката на три европейски титли и суперфаворитката на домакините Кристина Шваниц остана втора с 19.19 м.

“Пълна трагедия, друго нямам какво да кажа. Изпуснах шанса да медал, не знам какво не ми достигна. Каквото и говорим, вече няма никакво значение. Свърши. Няма смисъл да точим локуми”, каза Мавродиева и напусна миксзоната със сълзи в очите.

Това беше четвърти европейски финал за нея на открито. Тя има две шести места, едно пето и едно дванадесето.