Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Попето даде летящ старт на Спартак в ада на "Тумба", но после всичко рухна (видео)

Гръцкият ПАОК направи невероятен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Спартак (Москва) в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Само четвърт час беше достатъчен на тима от Солун да вкара три гола във вратата на "червено-белите", които откриха с попадние на Ивелин Попов. Българският национал направи силен мач и оправда доверието на Масимо Карера, но след вихреното начало спартаковци допуснаха куп грешки и ги чака тежък реванш след седмица.

Преди началото на мача не се размина без инциденти. Част от най-агресивните ултраси на ПАОК нападнаха група руски журналисти и им отнеха акредитациите. По-късно стана ясно, че някои от руснаците са се простили с лични вещи и пари, а един е бил ударен в лицето.
Ивелин Попов за първи път през сезона се появи в титулярния състав и това дойде като потвърждение на думите му, че вече е изгладил отношенията си със старши треньора Масимо Карера. Италианецът отново заложи на вратата на младока Александър Максименко, а друг юноша - Александър Ломовицкий, беше предпочетен по десния фланг на атаката пред Софиан Хани. Денис Глушаков и Зе Луиш също бяха сред резервите.

Наставникът на ПАОК Разван Луческу се надяваше футболистите му да повторят представянето си от двата мача с Базел и най-вече реванша в Швейцария, спечелен с 3:0. Нападението на гръцкия тим водеше Александър Прийович, подкрепян от Димитриос Лимниос и Омар Ел Кадури. Зад тях действаше капитанът Димитриос Пелкас.
Началото беше шокиращо за домакините. Още при първата си атака Спартак поведе, а гола вкара Ивелин Попов. Българинът получи топката от Роман Зобнин, бързо прецени ситуацията и с прецизен удар в ъгъла препарира Аалександрос Пасхалакис. В 17-ата гостите удвоиха аванса си. Андрей Ешченко центрира, Луис Адриано свали с глава към Промес и той веднага шутира. Топката се отбли от тялото на Йевхен Хачериди и стана много сложна за Пасхалакис. Гръцкият страж я изби, но тя все пак премина голлинията.

Някъде тук руснаците си помислиха, че всичко е приключило и Луис Адриано подходи прекалено лежерно в ситуация, която можеше да завърши с трети гол за Спартак. Домакините обаче нямаха никакво намерение да се предават. В 29-ата минута Зобнин игра с ръка в наказателното поле и Прийович реализира дузпата. В 37-ата поредната опасна атака на ПАОК по десния фланг завари неподготвени руснаците и Лимниос изравни, а в самия край на полувремето вратарят Максименко комично изпусна топката и за Пелкас не беше проблем от около метър да я насочи във вратата и да хвърли в делириум препълнените трибуни на "Тумба".

Малко преди третия гол за ПАОК Ивелин Попов отново се озова на добра позиция, но този път стреля в аут.

След почивката Спартак взе инициативата и Куинси Промес можеше да се разпише в 50-ата минута, но Пасхалакис спаси. В средата на полувремето поуморилият се Попов беше заменен от Артьом Тимофеев. В 65-ата минута груба грешка на Салваторе Бокети даде шанс на вкара четвърти гол за ПАОК, но халфът на гърците не уцели вратата.

В 69-ата минута Хачериди задържа Луис Адриано в накзателното поле и спартаковци получиха дузпа, но Пасхалакис усети къде ще бие Промес и отрзи удара на холандския национал.

В оставащите минути не се игра много футбол. Домакините се върнаха да бранят минималната си преднина, а футболистите на Карера не намираха начин да стигнат до чисто положение.

Реваншът на "Откритие Арена" в Москва е следващата седмица. Крайният победител ще срещне Бенфика или Фенербахче в спор за място в групите на Шампионската лига.

Преди това на Спартак предстои домакинство срещу Анжи в руското първенство.