Нашите момичета изпуснаха три мачбола и отстъпиха на Япония на Световното за девойки до 14 год.

Изключително драматична загуба претърпя България от Япония с 1:2 победи на Световното за девойки до 14 год.

В първата среща Денислава Глушкова победи с 6:4, 6:1 Аяка Кога за 84 минути игра. След това Катерина Димитрова отстъпи в равностоен и драматичен мач с 2:6, 6:0, 4:6 на Киока Куба.

Така всичко трябваше да се реши в срещата на двойки. В нея Глушкова и Димитрова отстъпиха с 6:7(5), 6:4, 10-12 от Кубо и Мушика. В шампионския тайбрек нашите девойки изпуснаха три мачбола. Първо имаха преднина от 9:7 точки, а след това при 10:9.

България е в група „А" заедно с отборите на Чехия, Япония и Мароко. Първите два отбора в групата ще се класират за четвъртфиналите. Утре нашите момичета ще играят срещу Мароко.

България е в състав : Катерина Димитрова ТК "Локо 98", гр.Пловдив, Денислава Глушкова ТК "Дема", гр.София и Михаела Цонева ТК "Кристи", гр.Дряново.

Капитан на отбора е Тодор Енев, а физиотерапевт е Милен Илиев.