Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

БАТЕ Борисов взе аванс срещу Карабах и Симеон Славчев

Беларуският БАТЕ Борисов направи крачка към следващата фаза на Шампионската лига, след като победи като гост азербайджанския Карабах с 1:0 в първия мач от третия предварителен кръг.
Единственият гол на стадион “Тофик Бахрамов” в Баку падна в 36-ата минута, когато се разписа Станислав Драгун след асистенция на Николай Сигневич. Реваншът в Борисов е на 14 август.
Българският национал Симеон Славчев започна като титуляр за Карабах и игра до 80-ата минута, когато беше заменен от хърватина Филип Озобич. Българинът имаше две отлични възможности да вкара гол в 74-ата и 75-ата минута, но стреля неточно към вратата на съперника.
В друг мач, игран тази вечер, арменският Пюник удържа 0:0 у дома срещу Макаби Тел Авив в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. Реваншът в Израел е на 16 август. Достигането до тази фаза на турнира е постижение за Пюник, който стана първият арменски тим, класирал се до третия предварителен кръг.