Монтана отново разгроми Локо (Сф) на "Огоста" (видео + галерия)

Отборът на Монтана разби с 3:0 Локомотив (София) в последен мач от 2-ия кръг на Втора лига. Головете отбелязаха Атанас Илиев (44`), Сергей Георгиев (54`) и Тони Тасев (67`) от дузпа. Домакините, които играха цяло второ полувреме с човек повече, можеха да победят с още по-голям резултат столичани.

7 Монтана - Локомотив (Сф) 3:0

Младият краен защитник Иван Калайджийски беше изгонен след два жълти картона в 46-ата минута. Вратарят на "червено-черните" Александър Любенов спаси дузпа на Атанас Илиев в 47-ата минута, а в 75-ата минута гол на "сините" беше отменен заради доста спорна засада. Така в рамките на няколко месеца Монтана за втори път разгроми Локомотив (София) на стадион "Огоста". През пролетта, на 5 март, момчетата на Ферарио Спасов разпиляха с

4:0 "железничарите", като тогава също гостите играха през второто полувреме с човек по-малко

.

Двата тима не успяха да

спечелят първите си мачове, като домакините завършиха 1:1

във визитата на Локомотив (Горна Оряховица),

а "железничарите" записаха само 0:0 в домакинството

на Черноморец (Балчик).

Треньорът на домакините Ферарио Спасов направи две промени сред титулярите от мача в Горна Оряховица. Васил Попов и Владимир Айтов отстъпиха местата си на капитана Иван Михов и новото попълнение Николай Цветков-Демона, който дебютира за монтанци.

Ангел Колев пък направи четири промени в стартовите 11 от първия мач. Иван Калиджйски, Красимир Милошев, Франк Мбарга и Марти Станкев, започнаха вместо Марио Петков, Андрей Виденов, Йордан Тодоров и Богомил Христов.

Двубоят през първата част беше напълно равностоен, като гостите имаха основателни претенции за дузпа срещу Мартин Станкев. Малко след това Илиев изчисти топката от главата на Йоргос Бузукис, който беше напът да отбележи в празната врата.

Емил Виячки беше притиснат от Тасев, като при връщането на топката можеше да си отбележи автогол, но отличен рефлекс на Любенов запази нулите на таблото. Домакините дори искаха двоен фаул в наказателното поле, но реферът отсъди корнер.

Две минути преди края на първата част Демона центрира от фаул, Атанас Илиев изпревари всички и с красив удар с глава даде аванс на Монтана.

Втората част започна с нарушение на Калайджиски още в 10-ата секунда, което костваше изгонването на дебютиралия в професионалния футбол талант. Реферът Румен Хрстов сбърка и посочи бялата точка, въпреки че Илиев беше фаулиран извън наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката, след като изравни в продължението преди седмица в Горна Оряховица. Този път Любенов обаче парира неговия удар, но седем минути по-късно Сергей Георгиев удвои. Той също беше точен с глава, като засече хубаво центриране на Даниел Георгиев. Вратарят на Локомотив направи сериозна грешка в 66-ата минута, когато фаулира Тасев, а реферът отсъди втора дузпа за Монтана. Зад топката застана Тасев, който вкара за 3:0.

Гостите нямаха сили да реагират, а Владислав Мисяк също дебютира за "сините". Тимът на Монтана вкара четвърти гол в 75-ата минута, но попадението беше отменено поради доста спорна засада.

Въпреки това завършилият на четвърто място във Втора лига състав на Спасов записа първа победа през този сезон. Отборът на Локомотив, който загуби баража за влизане в елита, пък остана без победа през този сезон. Монтана гостува на Черноморец (Балчик), а "червено-черните" приемат Лудогорец 2 в следващия кръг.

МОНТАНА - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 3:0
1:0 Илиев (43)
2:0 С. Георгиев (54)
3:0 Тасев (67-дузпа)