Николай Колев и Константин Митев се плажни шампиони на България

Тандемът Николай Колев и Константин Митев триумфира с титлата на Националния турнир по плажен волейбол, който се проведе на кортовете на комплекс „Арпезос“ в Кърджали.

На финала двамата надиграха Иван Латунов и Иван Замфиров с 2:0 гейма. С бронзовите медали се окичиха Мистър BGvolleyball.com 2017 Димитър Калчев и Тома Станков, които в малкия финал се наложиха с 2:0 гейма над пловдивската двойка Стоян Вулджев и Евгени Григоров.

Шампионки при жените за втора поредна година станаха Славина Колева и Ася Динова, които записаха успех с 2:1 гейма над Светла Ангелова и Ирена Мишонова. Така на практика двете двойки повториха миналогодишния финал, и то със същия резултат. Бронзът грабнаха варненките Стефани Кьосева и Екатерина Александровa

Кметът на община Кърджали инж. Хасан Азис връчи Купата на кмета на шампионите, заедно с председателя на Националната комисия по плажен волейбол Милко Багдасаров, който окичи шампионите със златните медали от името на БФВ.

Специални индивидуални награди получиха Славина Колева и Николай Колев - като най-опитните на пясъка. Новосформираната двойка Иван Латунов и Иван Замфиров бяха отличени като любимци на публиката.

Наградният фонд, осигурен с помощта на Община Кърджали, възлиза на 10 000 лв.