Руснак ще свири на Лудогорец в четвъртък

Руският съдия Виталий Мешков ще ръководи първия двубой от третия квалификационен кръг на Лига Европа между Лудогорец и босненския Зрински Мостар. Мачът е в четвъртък, 9 август, от 20:00 часа, в Разград. Асистенти на Мешков ще бъдат сънародниците му Антон Аверянов и Рашид Абусуйев. Четвърти рефер на срещата е Сергей Лапочкин, а за съдийски делегат е нанзачен албанецът Буяр Касми.

Виталий Мешков е роден на 18 февруари 1983 година. В момента е рефер от трета категория на УЕФА. От сезон 2013/14 ръководи двубои от квалификационните кръгове на Лига Европа. Едва 27-годишен започва да получава наряди за срещи от руската Висша лига.

Късно снощи Зрински гостува на Железничар (Сараево) в мача от третия кръг на местното първенство и отстъпи с 0:2. В първите два кръга възпитаниците на хърватския треньор Анте Мише постигнаха два успеха - с 1:0 при визитата си на Слобода (Тузла) и 3:1 в домакинството срещу Габела.