Палермо оцеля след дузпи, Чочев не игра

Отборът на Палермо се класира по изключително драматичен начин за третия кръг в турнира за Купата на Италия. Без българския национал Ивайло Чочев в състава си, тимът от Сицилия елиминира след дузпи Виченца. В редовното време и продълженията срещата завърши 2:2, а герой за Палермо беше Слободан Райкович, който на два пъти спаси отбора си от отпадане.

Преди почивката футболистите на Палермо направиха половин дузина пропуски. Те доминираха и през второто полувреме, но в самия му край Стефано Джакомели реализира дузпа за Виченца. Райкович обаче изравни и прати мача в продължения. Алберто Тронко в 101-ата минута отново изведе напред гостите, а Райкович направи 2:2 в 117-ата.

Илия Несторовски пропусна първата дузпа за Палермо, но след това шестима негови съотборници бяха точни и пратиха тима в следващия кръг, където “розовите” ще имат за съперник елитния Каляри.

Бреша, Кремонезе, Ливорно и Пескара също продължават напред след дузпи.

ПАЛЕРМО - ВИЧЕНЦА 2:2, 8:7 след дузпи