ЦСКА-София смачка Дунав, Десподов впечатли с брилянтен гол (видео+снимки)

ЦСКА-София смачка с 3:0 Дунав в мач от третия кръг на Първа лига и запази лидерството в класирането. Червените вкараха две попадения до почивката чрез Мауридес (39) и автогол на Мартин Ковачев (45), а в 57-ата минута Кирил Десподов оформи крайния резултат след брилянтно отиграване и ефектен гол.

Първата опасност бе пред вратата на гостите и тя дойде още във втората минута. Джеси центрира отляво към Кристиян Малинов, който стреля с глава, но в аут.

В 20-ата минута Антонов не успя да боксира добре центриране от корнер и изпрати топката на главата на Бодуров, защитникът стреля от три-четири метра, но стражът на русенци спаси. Четири минути по-късно Мауридес направи фрапантен пропуск. ЦСКА-София организира бърза атака през центъра. Джеси получи отляво, финтира бранител и подаде на тарана, който бе напълно непокрит на границата на малкия пеналт, но последва удар високо над напречната греда.

Постепенно Дунав изнесе играта в по-предни позиции и опита няколко далечни удара чрез Балджийски и Станоев, но първият не уцели вратата, а вторият шутира в ръцете на Черниаскус. В тези минути реферът Владимир Вълков спести жълти картони на Бодуров, Джеси и Малинов.

Към края на полувремето червените отново увеличиха темпото и в 39-ата минута стигнаха до гол. Десподов пусна към Секулич, който центрира и Мауридес вкара с глава в долния ляв ъгъл на Антонов.

В заключителните секунди на първата част домакините удвоиха своята преднина. Антонов излезе да пресече дълъг пас към Джеси на границата на наказателното поле, удари топката с глава, но я изпрати в крака на съотборника си Мартин Ковачев и тя се озова в мрежата - 2:0 за ЦСКА-София.

Седем минути след почивката червените можеха да вкарат трети гол. Малинов стреля силно от десетина метра, но нацели левия страничен стълб. Логичното се случи в 57-ата минута, когато Чорбаджийски намери Десподов отдясно, нападателят финтира Божидар Васев и с неспасяем шут вкара за 3:0.

До края на двубоя футболистите на Ел Маестро оставиха Дунав да държи топката, но далеч от Черниаускас, което не позволи на гостите да стигнат до голово положение. Все пак русенци можеха и да се разпишат в 90-ата минута, когато Бикел игра с ръка в опит да предпази лицето си след центриране от корнер, но реферът прецени да не посочва бялата точка.

ЦСКА-СОФИЯ - ДУНАВ 3:0