Ростов съсече ЦСКА в Москва (видео)

Обновеният състав на ЦСКА (Москва) допусна загуба в първия си домакински мач за сезона. “Армейците”, които преди началото на сезона бяха напуснати от голяма част от ключовите си футболисти, отстъпиха с 0:1 на Ростов. Единственото попадение на “ВЕБ Арена” отбеляза Сергей Паршивлюк в 7-ата минута. Бившият защитник на Спартак (Москва) беше точен с глава.

Дебют за ЦСКА направи новото попълнение Абел Ернандес, който бе привлечен със свободен трансфер през седмицата. Уругвайският нападател влезе в игра веднага след почивката, но не можа да помогне на столичани да избегнат поражението. Отборът на Виктор Гончаренко още няма реализиран гол след втория кръг и е на 12-о място във временното класиране, а Ростов е единственият тим, заедно със Зенит, който има пълен актив.

Домакините рано се озоваха в ролята на догонващи. Дмитрий Скопинцев центрира отляво и Паршивлюк с глава изненада Игор Акинфеев. ЦСКА имаше инициативата до края на полувремето, но така и не създадоха нещо кой знае колко опасно пред вратата на Иля Абаев.

След почивката гол на Алексей Ионов беше отменен заради засада, а после Ернандес на два пъти пропусна да се разпише още в дебютния си мач за “армейците”.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на новака Енисей, а Ростов ще е домакин на Криля Советов.