Джерард дебютира в Шотландия с реми (видео)

Легендата на Ливърпул Стивън Джерард дебютира като мениджър на Глазгоу Рейнджърс в шотландското първенство. Неговият тим завърши 1:1 при тежкото си гостуване на коравия Абърдийн в първия кръг от местния Премиершип.

Още в 12-ата минута грандът остана с човек по-малко, след като Алфредо Морелос си изкара директен червен картон. Все пак в 30-ата минута късметът се усмихна на гостите, когато Джеймс Таверниър откри резултата в тяхна полза с добре изпълнена дузпа. До края на мача последва домакински натиск, който беше оползотворен едва в добавеното време на двубоя от Брус Андерсън, който донесе точката за своя отбор.

Въпреки равенството в първенството, тимът на Джерард засега се представя успешно в Лига Европа, където вече отстрани два съперника - македонския Шкупи и хърватския Осиек. От друга страна, Абърдийн отпадна от турнира срещу Бърнли след продължения.