Царско село се разправи с Пирин и окупира върха във Втора лига (снимки+видео)

Отборът на Царско село разби с 3:0 Пирин в мач от втория кръг на Втора лига. Тимът от София бе значително по-силният тим на терена в своята база и можеше да стигне и до по-изразителна победа. Два гола отбеляза Емануил Манев, който се появи на почивката, а през първата част Георги Минчев откри резултата. Така Царско село излиза еднолично начело на класирането, след като е единственият тим с пълен актив от шест точки след първите си два мача.

Домакините започнаха по-активно срещата, но трудно стигаха до положения пред Ивайло Яначков. Първият по-опасен удар бе на Реян Даскалов, но шутът мина покрай гредата. Малко по-късно Веселин Минев центрира на далечната греда, където Илиян Йорданов стреля с глава, но отново покрай страничния стълб.

В 36-ата минута Царско село откри резултата. Йорданов намери отлично Георги Минчев, който засече топката в долния десен ъгъл на вратаря. До края на полувремето до нов гол не се стигна, като домакините държаха контрола на срещата

В началото на втората част домакините продължиха да са по-активни. Удар на Китан Василев мина над гредата в 50-ата минута. Малко по-късно обаче резултатът вече беше 2:0. Крилото нахлу в наказателното поле и след рикошет топката стигна до влезлия на почивката Емануил Манев, който хладнокръвно удвои.

Последваха още опасни атаки на Царско село, но Василев и Васил Каолянов пропуснаха. Единственото по-сериозно положение за гостите пък дойде десетина минути преди края. Тогава Цветомир Вачев се озова на позиция сам срещу Кристиян Кацарев, но вратарят спаси.

Две минути преди края дойде и третият гол за играчите на Никола Спасов. След центриране на Китан Василев, Манев изпревари защитник и с глава оформи крайния резултат.

Така Царско село събра шест точки и "поведе хорото" във втория ни ешелон. Пирин остава с три, след като в първия си мач победиха с 1:0 Добруджа.

ЦАРСКО СЕЛО - ПИРИН 3:0