Агуеро вгорчи дебюта на Сари и донесе нов трофей на Манчестър Сити (видео)

Шампионът Манчестър Сити спечели 96-ото издание на "Къмюнити Шийлд", след като победи с 2:0 носителя на Купата на Англия Челси в традиционния двубой преди началото на новия сезон в Англия. Серхио Агуеро (13', 58') беше главното действащо лице на "Уембли" с двата си гола, първият от които бе под №200 за него с екипа на "гражданите".

За Челси това бе първи официален мач под ръководството на Маурицио Сари. Лондончани се опитваха да владеят повече топката и да пресират съперника си, но второто изобщо не се получи и по никакъв начин не затрудни шампионите. Освен това Челси не успя да създаде нищо интересно в предни позиции и за 90 минути регистрира едва два точни удара.
Сари не можеше да използва голямата звезда на тима Еден Азар, който ще се присъедини към отбора в понеделник. Тибо Куртоа, Миши Батшуай, Н'Голо Канте и Оливие Жиру също не бяха на разположение след участието си на Световното първенство. Новото попълнение Жоржиньо обаче дебютира за Челси, а 17-годишният Калъм Хъдсън-Одой също бе титуляр.

Манчестър Сити беше без Кевин де Бройне и Рахим Стърлинг, но рекордното ново попълнение Риад Марез  дебютира за "гражданите". Джосеп Гуардиола даде шанс за изява и на младия Фил Фоудън, а на върха на атаката бе Серхио Агуеро. Кайл Уокър и Джон Стоунс започнаха след доброто си представяне на Мондиал 2018.

В 13-ата минута Фоудън проби много добре, след което намери Агуеро на границата на наказателното поле. Рюдигер остави коридор на аржентинеца, който стреля в ъгъла за 0:1. Това бе гол №200 за Кун с екипа на Ман Сити. Аржентинецът успя да постигне това в 293 мача.

69 Манчестър Сити вдигна "Къмюнити Шийлд"

В 23-тата минута Сити можеше да удвои преднината си. Агуеро намери Сане отляво, но първото докосване на германеца не бе добро, той си поведе дълго топката и Кабайеро улови без проблем.

Постепенно Челси започна да контролира повече топката, което е нетипично за мачовете на "гражданите", но това не носеше особени опасности пред вратата на Браво. Най-деен в атака за тима на Сари бе Хъдсън-Одой, който създаваше работа на Кайл Уокър със скоростта и повратливостта си. Именно 17-годишният футболист нанесе първия точен удар за Челси. Това се случи в 33-тата минута, но ударът му попадна право в Браво, който първо изпусна топката, но след това улови без проблем.
В самия край на първото полувреме Браво не се ориентира и позволи на топката да го прехвърли след едно центриране на Алонсо. Стражът опита след това да догони топката, която за негов късмет не бе в рамките на вратата и така чилиецът се размина с това да получи много нелеп гол.
Второто полувреме започна с добър пробив, но неточен удар на Агуеро, който стреля встрани от вратата. Мората пък получи много обещаващ пас пред противниковото наказателно поле, но не успя да овладее топката, затвърждавайки слабата си игра.

В 50-ата минута Агуеро получи извеждащ пас от Фоудън и излезе очи в очи с Кабайеро, който се хвърли в краката му и го изтласка встрани. Нападателят все пак премина покрай стража, но ударът му не намери вратата.
В 58-ата минута логичното се случи. Хъдсън-Одой изгуби топката в собствената си половина и Стоунс подхвана бързата контра, преминала през Гюндоган и Силва, който изведе много добре Агуеро с пас между двамата централни бранители на Челси. Аржентинецът стреля в близкия ъгъл, вкарвайки втория си гол днес.
В 63-тата минута Кун пропусна да оформи своя хеттрик, след като засече от въздуха центриране на Лапорт. Кабайеро обаче спаси.
В 89-ата минута Челси организира най-добрата си атака. Баркли центрира остро пред малкото наказателно поле, но Браво излезе напред и изби топката, преди тя да стигне до Ейбрахам. След това се получи разбъркване, но не се намери кой да нанесе точен удар.
В добавеното време Диас излезе очи в очи с Кабайеро, но не успя да го преодолее. В края и Гюндоган и Жезус пропуснаха още по една възможност за шампионите.
Първият мач на Челси от новия сезон е следващата събота, когато лондончани гостуват на Хъдърсфийлд. Шампионите започват защитата си на титлата с дерби с Арсенал на "Емиратс".