Порто спечели Суперкупата на Португалия

Шампионът на Португалия Порто спечели за рекорден 21-ви път Суперкупата на страната. Порто се наложи с 3:1 над тима на Авеш в Авейро.
Изненадващо символичните гости от Авеш откриха резултата още в 14-ата минута, когато Клаудио Фалкао Сантош се разписа с мощен диагонален удар по земя от около 25 метра. Ясин Брахими обаче бързо възстанови паритета в мача, след като в 25-ата минута разигра страхотно с централния нападател Винсент Абубакар и сам прокара топката между краката на вратаря на Авеш.

В 67-ата минута Максимилиано Перейра изведе Порто напред в резултата, реализирайки от минимален ъгъл за 2:1. Крайното 3:1 оформи мексиканецът Хесус Корона в 84-ата минута с мощен удар с десния крак от границата на наказателното поле.