Милан излъга Барселона в последната секунда

Отборът на Милан победи Барселона с 1:0 в двубой от турнира “Интернешънъл Чемпиънс Къп” на стадиона в Санта Клара, Калифорния. И двата тима излязоха без най-големите си звезди, като отсъстващите от състава на каталунците бяха повече. Победното попадение за "росонерите" отбеляза Андре Силва в последните секунди на мача.

Първото положение беше за Барселона и дойде още в началните секунди. След това играта вървеше равностойно, а в 11-ата минута играчите на Милан претендираха за дузпа за игра с ръка на Марлон след силен удар на Борини, но такава не беше отсъдена. В 41-ата минута гредата помогна на Милан след удар на Малком. Секунди по-късно и Мунир отправи опасен удар, който обаче беше извън очертанията на вратата. Така след едно полувреме, в което Барселона беше по-активният тим, двата тима се оттеглиха на почивка без отбелязан гол, като оставиха развръзката за вторите 45 минути.
Втората част започна с две промени в състава на Барса, а първото положение беше пред вратата на каталунците, след като Чалханоолу отправи тежък удар, но влезлият като резерва Андре Тер Стеген спаси.
След един час игра и треньорът на Милан Дженаро Гатузо прибегна до смени, като извърши цели четири наведнъж. Мачът вървеше към 0:0, когато португалецът Андре Силва донесе развръзката в този не особено атрактивен двубой. Той донесе победата на Милан в последните секунди на добавеното време и така отбеляза първия си гол с новия номер 69, след като деветката беше взета от дошлия под наем от Ювентус Гонсало Игуаин.
Така Милан постигна първа победа на турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп", след загубата с дузпи от английските Манчестър Юнайтед (1:1, 8:9) и с 0:1 от Тотнъм. "Росонерите" се завръщат в Италия, където ще продължат подготовката си за новия сезон в Серия А, който стартира на 19 август. Барселона пък остава без победа в турнира, след като в първия си мач загуби от Тотнъм след дузпи.

Милан - Барселона 1:0
1:0 - Андре Силва (90)
Милан (4-3-3): Донарума, Калабрия, Мусакио, Романьоли, Родригес, Кесие, Локатели, Чалханоолу, Сусо, Кутроне, Борини.
Барселона (4-3-3): Силесен, Семедо, Марлон, Ленгле, Миранда, Серхи Роберто, Рафиня, Артур, Малком, Пако Алкасер, Мунир.