Реал Мадрид обърна Ювентус, Асенсио с два гола (видео)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид обърна претендента за трона си Ювентус от 0:1 до 3:1 в двубой от турнира “Интернешънъл Чемпиънс Къп” на стадион “FedExField” във Вашингтон. С два гола за "белия балет" се отчете Марко Асенсио, а един добави Гарет Бейл.
Италианският шампион откри в 12-ата минута след автогол на Даниел Карвахал, който в опита си да изчисти центриране на Жоао Кансело, прати топката неспасяемо в мрежата зад Кейлор Навас. След получения гол футболистите на Реал се активизираха, но не стигаха до чисти положения. Най-добрата ситуация пред вратата на Войчех Шчесни беше в 28-ата минута, когато Иско отправи опасен удар. Така се стигна до заключителните минути на първата част, когато уелската звезда на Реал Мадрид Гарет Бейл изравни.
Той се възползва от грешка в отбраната на Ювентус, която не успя да изнесе топката и със силен удар с левия крак успя да изравни. Малко по-късно вратарят Войчех Шчесни се намеси решително след удар отляво на защитника Серхио Регуйон. В край на първите 45 минути и Бейл се опита да затрудни полския страж, но резултатът се запази. Второто полувреме започна вихрено за Реал Мадрид. Винисиус нахлу по лявото крило и видя Марко Асенсио, който дебнеше пред вратата на италианския шампион. Подаването му успя и испанският футболист не сгреши.
В 56-ата минута Асенсио вкара и вторият си гол в мача, след като успя да нанесе удар с левия крак по топката от границата на наказателното поле. Вратарят на Ювентус Шчесни беше заменен от новото попълнение Матиа Перин, а “бианконерите” заиграха по-активно. В 67-ата минута неочаквано защитникът Джорджо Киелини се озова в стрелкова позиция, но не успя да отправи удар. Футболистите на Ювентус продължиха да атакуват, но така и не стигнаха до ново попадение и резултатът се запази, а в края и гредата помогна на Реал, след като беше отбита от новия вратар на “белия балет” Андрей Лунин.
Реал Мадрид загуби първия си мач в САЩ с 1:2 срещу Манчестър Юнайтед. Ювентус пък спечели след дузпи срещу сборен отбор на звездите на местната МЛС. Следващият мач на Реал Мадрид в турнира е срещу Рома на 8 август.
"Бианконерите" пък се прибират в Италия, където към отбора ще се присъедини новото попълнение Кристиано Роналдо, както и асове като Пауло Дибала, Хуан Куадрадо, Дъглас Коста и завърналият се в тима Леонардо Бонучи.

Реал Мадрид - Ювентус 3:1
0:1 - Карвахал (12-автогол)
1:1 - Бейл (39)
2:1 - Асенсио (47)
3:1 - Асенсио (56)