Ливърпул разгроми Наполи, Алисон дебютира със "суха" мрежа (видео + галерия)

Ливърпул разгроми Наполи с 5:0 в контрола, играна в Дъблин. Двубоят ще се запомни с дебюта на рекордната лятна покупка на "мърсисайдци" - вратарят Алисон Бекер, който успя да опази мрежата си суха.
Това бе предпоследната проверка за Ливърпул преди старта на сезона в Премиър лийг срещу Уест Хам на "Анфийлд". Във вторник червените играят с италианския Торино. До голяма степен мениджърът Юрген Клоп пусна на стадиона в Дъблин титулярите, на които ще разчита и в шампионатните битки.
Двубоят не предложи каквато и да е интрига, тъй като превъзходството на Ливърпул над водения от Карло Анчелоти отбор на Наполи беше огромно. “Мърсисайдци” откриха още в четвъртата минута, след като Джеймс Милнър се разписа със силен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Наполи. Само пет минути по-късно Вейналдум удвои с глава.
Преди това реферът можеше да даде дузпа за английски тим за игра с ръка в наказателното поле. В 26-ата минута Алисон направи добро спасяване след удар отдалеч на Лоренцо Инсиние. До края на полувремето Ливърпул вкара и трети гол чрез Роберто Фирмино, но той беше отменен поради засада. Попадение на Наполи също беше отменено.
След почивката Ливърпул заигра още по-силно и закономерно стигна до разгром след попадения на Мохамед Салах (58), Даниел Стъридж (73) и Алберто Морено (77).
Египтянинът се разписа с техничен удар след разбъркване в наказателното поле. Ливърпул продължи да търси още голове и на два пъти беше близо, но вратарят на Наполи отрази удар на Стъридж. Все пак в 73-ата английският национал успя да се разпише. Точка на спора сложи Алберто Морено четири минути по-късно.