Арсенал "сгъна" Лацио и започва сезона след Венгер като летен отличник (видео)

Арсенал победи с 2:0 Лацио в контролна среща, играна на "Френдс Арена" в шведската столица Стокхолм. Резултатът бе открит в 18-ата минута от младото английско крило Рис Нелсън. В средата на второто полувреме Пиер-Емерик Обамеянг направи 2:0. Лондонският тим показа по-добра игра от италианския си съперник и заслужено се поздрави с успех в проверката.

Още в самото начало "артилеристите" създадоха няколко опасни разбърквания пред вратаря на "орлите" Силвио Прото, за да се стигне до 18-ата минута, в която младокът Нелсън опъна мрежата на италианската врата. Александре Лаказет прати топката в страничната греда, а тийнейджърът бе най-съобразителен и отблизо без проблеми направи 1:0.

След почивката лациалите допуснаха втори гол - с премерен и нисък шут Обамеянг намери левия ъгъл за 2:0. Така Арсенал завърши с победа летния период и вече мисли за първия си сблъсък от Премиър лийг, който няма да е лек. На 11 август "топчиите" срещат шампиона Манчестър Сити в първия кръг. Това е първи сезон за клуба от Лондон след края на ерата "Арсен Венгер". Както е известно, легендарният френски мениджър си тръгна след 22 години начело и сега съдбините на тима са поверени на Унай Емери.

Арсенал завърши летните контроли без нито една загуба в редовното време. Лацио също вече хвърля поглед към все по-приближаващия старт на Серия "А" на Ботуша.

Арсенал - Лацио 2:0

1:0 Нелсън (18)