Лудогорец на Аутори продължава да затъва, и Локо Пд се разправи с шампиона (видео + снимки)

Шампионът Лудогорец продължава да затъва. След като преди три дни разградчани загубиха с 1:0 гостуването си на МОЛ Види и изхвърчаха от ШЛ, днес те паднаха със същия резултат и от Локомотив (Пловдив). Единственото попадение в двубоя вкара Филип Михалевич в 86-ата минута, когато се възползва от поредна груба грешка на Форстър през този сезон и с техничен шут донесе трите точки на смърфовете.

Днес и късметът бе на страната на гостите, тъй като на три пъти гредите спряха Лудогорец да вкара гол, а Клаудиу Кешерю изпусна дузпа в началото на втората част.

Въпреки това проблемите в предни позиции на българския шампион стават все по-видими. Футболистите се движат много бавно по терена, не търсят празните пространства, а играят толкова близо един до друг, че в половината набези си пречат помежду си, спирайки без да искат собствените си атаки. Отделно от това странните отигравания и егоизмът в играта на Кампаняро, Вандерсон, Жоао Пауло, Шверчок и Кешерю, а донякъде дори на Марселиньо и Мисиджан стават все по-чести. Общо взето с идването на Аутори Лудогорец действа в атака повече като отбор на малки вратички, а не като нормален футболен тим.

Днес наставникът на домакините Пауло Аутори предприе няколко промени в сравнение с титулярите, които започнаха срещу МОЛ Види през седмицата. На местата на Терзиев, Натанаел, Марселиньо и Шверчок започнаха Форстър, Недялков, Лукас Саша и Кешерю.

Срещата стартира с натиск на разградчани, които можеха да открият резултата още в 5-ата минута. Мисиджан проби отдясно и върна към Вандерсон, който шутира от границата на наказателното поле, а ударът се отби в левия страничен стълб. Само 120 секунди по-късно последва нов изстрел от 17 метра, този път на Лукас Саша, но Луков прояви рефлекс и изби.

В 18-ата минута Лудогорец вкара във вратата на пловдивчани, но реферът Станислав Тодоров отмени попадението, тъй като прецени, че при единоборство рамо в рамо Кешерю е побутнал непозволено Езе. Пет минути по-късно Лукас Саша, Сисиньо и Вандерсон комбинираха добре отдясно, последният се озова на стрелкова позиция и шутира от десетина метра, но в аут.

В 25-ата минута разградчани разиграха отлично в центъра, след което последва много добър пас към Лукас Саша, който шутира в близкия ъгъл на Луков, но топката отново срещна лявата греда.

Второто полувреме започна с дузпа за Лудогорец, която Кешерю изпусна. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Томашевич в 47-ата минута след изстрел с глава на Форстър, но Луков спаси шута от бялата точка на румънския нападател.

В 63-ата минута Лукас Саша нахлу от дълбочина и върна към Кешерю, който стреля отблизо, но Мартин Луков за пореден път спаси. Четири минути по-късно Петрович спря с шпагат, а след това и с ръка пас на Марселиньо към резервата Жоао Пауло, но реферът прецени, че действието е неумишлено и не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 72-ата минута и Моци направи огромен пропуск, след като стреля от три метра с глава, но твърде неточно.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Форстър допусна една от поредните си груби грешки от началото на сезона, извеждайки сам срещу вратаря Михалевич и нападателят на Локо Пд вкара технично покрай Ренан.

След изпълнението на центъра разградчани забъркаха поредно меле пред гостуващата врата. То завърши с шут на Шверчок в напречната греда. Това бе последната опасна ситуация в мача и Локомотив се поздрави с успеха.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1