Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

ПСЖ съсипа Монако, Буфон дебютира с трофей (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен разгроми с 4:0 Монако в сблъсъка за Суперкупата на Франция. Два гола за парижани реализира Анхел ди Мария, който стана автор на първото и последното попадение в срещата, играна в Шънжън (Китай). Ди Мария първо бе точен в 33-ата минута, а във втората минута на добавеното време оформи крайния резултат. Между неговите попадения вратата на Диего Беналио поразиха младоците Кристофър Нкюнкю (40) и Тимъти Уеа (67). Мачът бе официален дебют за ПСЖ за легендарния вратар Джанлуиджи Буфон, който това лято напусна Ювентус, за да облече екипа на френския първенец. Бразилската суперзвезда Неймар пък започна на скамейката на резервите за столичани и се появи в игра в последния четвърт час.
Първата интересна ситуация в мача бе пред вратата на Монако в 5-ата минута. Аржентинският ветеран Анхел ди Мария получи шанс да стреля от близко разстояние, но не уцели вратата. В 13-ата минута монегаските пропуснаха прекрасен шанс за гол. Юри Тилеманс бе изпуснат в наказателното поле от отбраната на ПСЖ след атака отляво, но топката се отби от крака на Тиаго Силва след изстрела на белгиеца и излезе в корнер. Две минути по-късно пък стражът на Монако Диего Беналио бе тестван от Ди Мария, но се справи добре и спаси.
В 25-ата минута Жулиен Серано направи блестящ пробив и стреля от близко разстояние, но бе блокиран в последния момент от защитник на Монако.
В 33-ата минута Анхел ди Мария даде аванс на ПСЖ в резултата. Аржентинецът изпрати топката в мрежата с фамозно изпълнение на пряк свободен удар.
Само две минути по-кънно тимът на Леонардо Жардим имаше страхотна възможност за 1:1, но Рони Лопес стреля неточно от съвсем близко разстояние. Малко след това пък Стенли Нсоки застраши вратата на Монако с глава след центриране от корнер, но топката мина встрани от целта.

В 40-ата минута резултатът стана 2:0. Кристофър Нкюнкю опъна мрежата зад Беналио с шут от вратарското поле след отлично подаване отляво на Нсоки.

До края на първата част парижани създадоха още голови положения, но резултатът остана непроменен.
В 58-ата минута Ди Мария бе близо до втория си гол в мача, но стреля неточно от малък ъгъл.

В 67-ата минута Тимъти Уеа направи резултата 3:0. 18-годишният американски нападател, син на либерийската легенда Джордж Уеа, се възползва от прекрасен пробив и пас отляво на Нсоки и с прецизен шут не остави шансове на Беналио.
В следващите минути тимът на Томас Тухел сътвори още интересни моменти пред вратата на Монако, но до ново попадение не се стигна, като в една от ситуациите Нкюнкю уцели греда.
Във втората минута на допълнителното време Ди Мария направи победата на ПСЖ още по-изразителна. След контраатака, започнала след изпълнение на ъглов удар от страна на Монако, Адриен Рабио напредна в половината на монегаските и подаде на намиращия се сам в наказателното поле Ди Мария, който с лекота преодоля Беналио.
ПСЖ - МОНАКО 4:0
1:0 Ди Мария (33)
2:0 Нкюнкю (40)