Италия удари Холандия пред 500 зрители в Кавазеле (снимки)

Олимпийските вицешампиони от Рио 2016 от Италия спечелиха първата от двете приятелски срещи с Холандия с 3:1 (25:17, 25:16, 27:29, 25:20) в тренировъчния център в Кавалезе. Днес предстои вторият двубой, който е част от подготовката на "адзурите" за Световното първенство в България и Италия (9 - 30 септември).

"Скуадра адзура” превъзхождаше съперниците си във всеки елемент, като единствено в третата част позволи на холандците да поведат и в крайна сметка да я спечелят. В четвъртия гейм обаче доминацията на италианците отново бе налице и те затвориха мача след 25:20 и краен резултат 3:1.

Най-резултатен бе диагоналът Иван Зайцев с 21 точки (3 аса, 62% ефективност в атака), Османи Хуанторена добави 15 точки (1 ас, 58% ефективност в атака, 21% перфектно и 50% позитивно посрещане).

За "лалетата" бившият разпределител се Нимир Абдел-Азиз се развихри като диагонал и заби 20 точки (50% ефективност в атака), а Роберт Андринга добави още 12 точки.

Бившият разпределител на Левски Дан Ван Хаарлем бе в групата на Холандия за мача, но не се появи в игра.

Италия стартира участието си на Мондиал 2018 на 9 септември срещу Япония в Рим в мач от Група А. Двубоите се преместват във Флоренция на 12 септември. Останалите опоненти на "адзурите" са Аржентина, Белгия, Словения и Доминиканската република.

ИТАЛИЯ - ХОЛАНДИЯ 3:1 (25:17, 25:16, 27:29, 25:20)