Септември унижи "моряците" на Илиан Илиев (видео)

Отборът на Септември (София) записа лесен успех с 5:1 над Черно море във Варна. В герой за играчите на Николай Митов се превърна Крис Гади, който заби три попадения в мрежата на Благой Макенджиев, а по едно добавиха Здравко Димитров и Асен Чандъров. Точен за домакините бе Пламен Димов.

Това е и първа победа за сезона за столичани, след като в първия кръг завършиха 0:0 с Верея, а след това допуснаха загуба с 0:2 от Ботев (Пловдив) в София.

Отборът на Илиан Илиев продължава да е нестабилен в резултатите си, след като започна с труден успех над Ботев (Враца) в първия кръг, след това спечели точка срещу Левски, за да допусне и първа загуба днес от Септември.

Самата среща започна мечтано за гостите. Още в 5-ата минута Александър Георгиев проби отляво и центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Крис Гади, който с глава вкара първия гол на стадион "Тича".

В 10-ата минута “моряците” отговориха с хубав удар на Аристоте Ндонгала, но кълбото премина над гредата. Десет минути по-късно Божилов извади една топка в наказателното поле към Жоржиньо, но таранът стреля изключително неточно.

В 37-ата минута Крис Гади излезе очи в очи с Благой Макенджиев, след като нападателят бе изведен от Здравко Димитров, но стражът успя да се справи със ситуацията. Четири минути по-късно играчите на Николай Митов стигнаха до втори гол. В негов автор се превърна Здравко Димитров, който се възползва от груба грешка на защитата на Черно море.

В 55-ата минута Георги Божилов се откъсна добре през центъра и шутира технично, но отново далеч от целта. Три минути по-късно играчите на Септември матираха защитата на "моряците" за трети път. Борис Галчев изведе по фантастичен начин Гади, който днес за пореден път показа класата си, след като френският нападател надбяга отбраната на Черно море и с техничен удар заби втория си гол в сблъсъка.

В 69-ата минута Черно море намали резултата. Георги Илиев центрира от фаул в наказателното поле, където над всички бе Пламен Димов, който с глава матира Валентин Галев.

Осем минути преди края на срещата Крис Гади оформи своя хеттрик, след като бе изведен отново от Борис Галчев. В последните секунди Асен Чандъров вкара и пети гол в мрежата на Макенджиев, след като изпълни перфектно дузпа, отсъдена за нарушение на Пламен Димов. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.