Камбуров: Днес бе важно да вземем трите точки

Нападателят на Берое Мартин Камбуров отново бе сред най-добрите за своя тим при успеха с 2:0 в местното дерби с Верея (Стара Загора). Това бе първи успех за “зелено-белите” за сезона и според ветерана трите точки са много важни.

“Смятам, че през целия мач контролирахме темпото и играта. Още през първото полувреме можше да решим всичко. Радващо е, че моят гол от фаул влезе и реши мача. Пропуските ги отдавам на напрежението от първите два мача без три точки. Целта ни е да сме в първите шест отбора и за това са ни нужни победи. Преди това играхме добре с Лудогорец, но не взехме три точки, така че днес бяха важни. Опитахме да наложим нашето темпо. Не искам да омаловажавам тима на Верея. Смятам, че в първенството всички отбори са равностойни с изключение на Лудогорец. Ако подцениш някой двубой, ще береш ядове, както стана срещу Славия. Ако днес бяхме направили равен или загуба, никой нямаше да помни мача с Лудогорец. Победи в срещи като днешната са много трудни. Точно срещу такива отбори изгубихме доста точки миналата година и сега трябва да печелим, ако искаме да имаме по-сериозна роля в първенството. Смятам, че е рано да коментираме новите. Напуснаха ни важни футболисти, дойдоха нови, ще им трябва време, но няма кой да ги чака. Всеки кръг трябва да играем добре и да постигаме резултати”, заяви Камбуров.

38-годишният футболист коментира собственото си представяне, както и предстоящия сблъсък с Ботев (Пловдив) в следващия кръг.

“Пожелавм си да съм здрав и да помагам на отбора. Радвам се когато вкарвам. Трябва да излезем стабилно от първата минута и да спечелим мача с Боте. Те са стойностен отбор и трите точки са важни. Ще се радвам да вкарам на Ботев. От предишния ми престой в Локо (Пд) те са ми сипматичен отбор и ще ми е приятно да ги победя”, допълни ветеранът.