Памела Георгиева и Грета Банишка заеха 35-о и 44-о място в квалификациите на EП

Българките Памела Георгиева и Грета Банишка заеха съответно 35-о и 44-о място в квалификациите на неофициалното индивидуално класиране при жените на европейското първенство по спортна гимнастика в Глазгоу (Шотландия). Пресявките завършиха късно снощи. Георгиева събра сбор от 43.433 точки, след получи оценки от 12.600 точки на прескок, 12.000 на земна гимнастика, 11.333 на греда и 7.500 на смесена успоредка.  Грета Банишка има 39.432 точки (13.133 точки на прескок, 10.433 на земя, 7.066 на смесена успоредка и 8.800 точки на греда).

При жените на шампионата в Глазгоу има само отборно класиране и финали на отделните уреди (без многобой) и затова индивидуалното класиране е неофициално. Така Памела Георгиева и Грета Банишка приключиха участието си на континенталното първенство.

В квалификациите за отборното класиране първото място зае Франция със 164.063 точки, пред Русия със 161.462 и Белгия със 159.331 точки. Отборният финал при жените е утре от 15.00 до 17.00 часа. Днес са квалификациите при девойките, където представителка на България е Рая Апостолова. Тя е в последния четвърти поток, който започва в 21.30 часа и ще приключи след 23.00 българско време.