Берое взе дербито на Стара Загора, терминаторът Камбуров с изящен гол (видео)

Отборът на Берое спечели градското дерби срещу Верея с 2:0. Футболистите на Александър Томаш бяха по-добри през цялата среща и заслужено се поздравиха с победата на "Трейс Арена". Резултата откри Мартин Райнов с глава в 20-ата минута, а в 65-ата голмайсторът Мартин Камбуров направи 2:0 с красиво попадение от фаул. Пред другата врата не се случи почти нищо и това бе един от най-лесните мачове в кариерата на стража Душан Перниш. Така играчите на Томаш записаха първи успех през новия сезон в Първа лига, докато Верея продължава да няма такъв.

Двубоят започна с неточен шут на Вандерсон Виана в 44-ата секунда. В седмата минута Мартин Райнов се оказа на добра позиция пред вратарското поле, но не успя да засече центриране на Иван Минчев. Все пак се наложи на вратаря Георги Георгиев да отбива топката, която се бе насочила опасно към далечния ъгъл.

Натискът на Берое продължи и в 10-ата минута Минчев опита мерника си от фаул, но не сполучи. Така или иначе по-добрата игра на "бяло-зелените" им донесе радост. В 20-ата минута Райнов засече с глава пас на Борислав Цонев и топката се спря в мрежата - 1:0 за тима на Томаш.

120 секунди след това капитанът на Берое докосна второ попадение с глава, но този път топката се отби в страничната греда. Последва добавка на Мартин Камбуров, но големият нападател стреля към центъра на града.

В 29-ата минута Меска можеше да направи 2:0, но ударът му отблизо бе блокиран и се стигна до корнер, който пък не донесе опасност за стража Георгиев.

Верея отвърна с изстрел от фаул над целта. В 40-ата минута обаче защитникът на "бяло-зелените" Ерол Алкан прати топката с глава в горната греда след центриране отляво. И този път вторият гол за Берое се размина.

Второто полувреме започна динамично. Първо Антон Огнянов стреля опасно от свободен удар, но Душан Перниш спаси. Това бе и единствената намеса на словака в срещата. Веднага след това Здравко Илиев игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия Георги Давидов не отсъди наказателен удар.

В 65-ата минута Мартин Камбуров даде "урок" от пряк свободен удар. Голаджията матира Георги Георгиев с чудесен изстрел и Берое увеличи своята преднина - 2:0! Това бе втори гол за легендата на Локомотив (Пловдив) от началото на сезона и общо негов 205-и в "А" група/Първа лига. Верея нямаше с какво да отвърне и логично до края на срещата не се случи нищо интересно пред Перниш.

Верея - Берое 0:2

0:1 Райнов (20)
0:2 Камбуров (65)

Стартовите състави:

Верея: Г. Георгиев, Илиев, Коуроупис, Иванов, Йоргенсен, Тевия, Максимов, Ндомбоу, Танев, Огнянов, Диара.

Берое: Перниш, Алкан, На Бангна, Райнов, Камбуров, Цонев, Бандаловски, Василев, Хаджиев, Минчев, Вандерсон Виана.