Аталанта гази 8:0, началото постави бивш бранител на Лудогорец

Отборът на Аталанта е устремен към групите на Лига Европа за втора поредна година. “Бергамаските” разнищиха ФК Сараево с 8:0 като гост и се класираха за третия предварителен кръг на Лига Европа. Преди седмица двата тима направиха 2:2, но в реванша на препълнения стадион в столицата на Босна и Херцеговина Аталанта изнесе истинска футболна лекция.

Резултата откри в 4-ата минута бившият защитник на Лудогорец Хосе Луис Паломино, който се разписа отблизо с глава. Капитанът Алехандро Гомес покачи на 2:0 с далечен изстрел, а Андреа Масиело, нов далечен удар на Гомес и автогол на Мерсудин Ахметович съвсем съкрушиха домакините. Младокът Муса Бароу заби хеттрик за тима на Джан Пиеро Гасперини.

Бешикташ също беше повече от убедителен - 6:0 срещу Б36 Торшавн от Фарьорските острови, а Стяуа разби с 4:0 Рудар (Веленье). Освен Рудар, от словенските представители отпадна и Домжале, който водеше до 87-ата минута на Уфа, но не удържа преднината си. По ирония на съдбата, гола за руснаците вкара словенецът Боян Йокич и благодарение на попадението си на чужд терен Уфа продължи напред.

Другите два отбора от Словения преодоляха втория кръг. Марибор победи с 2:0 грузинския Чихура, а Олимпия (Любляна) направи 1:1 с Крусейдърс и с общ резултат 6:2 елиминира северноирландците.