ФК Копенхаген загря за ЦСКА-София със здрав бой по исландци

ФК Копенхаген е следващият съперник на ЦСКА-София в Лига Европа. Датският тим, който през миналата година елиминира в същия турнир Лудогорец, се класира за третия предварителен кръг след разгромна победа с 5:0 над Стярнан. Интрига около крайния победител отсъстваше още след двубоя в Исландия, спечелен от ФК Копенхаген с 2:0. Днес съставът на Стале Солбакен вкара три гола до почивката, а с хеттрик се отличи Кенан Кодро.

Резултата откри Виктор Фишер. Бившият нападател на Аякс се разписа още в 4-ата минута. Последва попадение на Карло Холсе в 24-ата и точен удар на Кодро в 39-ата. През второто полувреме босненцът, който е син на Мехо Кодро, заби още два гола във вратата на исландците.

Солбакен даде почивка на част от титулярите си. Сред тези, които изобщо не се появиха в игра, беше таранът Даме Н’Дойе.

Първият мач между ЦСКА-София и Копенхаген е на 9 август на стадион “Васил Левски”, а реваншът е седмица по-късно на “Паркен” в датската столица.