Божиков и компания продължават напред в Лига Европа

Отборът на Слован (Братислава) се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа. Тази вечер словашкият тим спечели с 3:1 реванша с Балзан и с общ резултат 4:3 си осигури продължаване напред. Цял мач за домакините записа българският бранител Васил Божиков.

Слован поведе с гол на Александър Чарвич в 7-ата минута, а след това той пропусна и дузпа в 59-ата минута. Все пак Андраш Шпорар добави нови две попадения в 70-ата и 71-ата минута и направи преднината на своя тим класическа.

В 77-ата минута обаче Балзан върна едно попадение чрез Каду и така до последно имаше интрига, тъй като гостите се нуждаеха само от още един гол, за да се доберат до следващата фаза. Все пак такъв не падна и Слован ликува след края на мача.

Тимът от Братислава се класира за третия предварителен кръг, където го чака среща с австрийския гранд Рапид (Виена).