Ясен е съперникът на Лудогорец в Лига Европа

Българският шампион Лудогорец приключи участието си в Шампионската лига след загубата с 0:1 от МОЛ Види вчера. "Орлите" обаче получават шанса да продължат във втория по сила турнир на УЕФА - Лига Европа, а вече е ясен и съперникът им в третия предварителен кръг на надпреварата и това е босненския Зрински (Мостар), който отстрани малтийския Валета.

Шампионът на Босна и Херцеговина също започна участието си в Европа от Шампионската лига, но отпадна още в първия предварителен кръг от Спартак (Търнава). Сега обаче тимът на Анте Мише успя да прескочи малтийския Валета и да си уреди среща с Лудогорец.

Първият двубой между Зрински и Валета бе завършил при резултат 1:1 в Босна. Днес обаче тимът от Мостар успя да стигне до успех с 2:1 като гост и с общ резултат 3:2 се класира за следващата фаза.

Хрвойе Баришич откри резултата за гостите в 30-ата минута, но Стив Борг изравни в 56-ата. Междувременно Зрински бе останал с човек по-малко, след като Марин Галич бе изгонен за втори жълт картон в 50-ата минута. Въпреки това босненците вкараха толкова нужният им втори гол в 67-ата минута чрез Милош Филипович и така елиминираха своя съперник.