Партизан се измъкна с 10 човека в Литва

Отборът на Партизан (Белград) успя да се добере до 3-ия предварителен кръг на Лига Европа, след като удържа равенство 1:1 в гостувнето на ФК Тракай в Литва. Сърбите имаха предимство след първия мач, в който спечелиха с 1:0 на свой терен и така с общ резултат 2:1 продължават напред. Любопитното е, че "Гробарите" играха с човек по-малко от 53-ата минута, когато Сейдуба Сума получи червен картон, но дори и така те успяха да удържат резултата, който ги устройваше.

Тракай откри резултата още в 9-ата минута, когато след центриране от корнер вратарят Владимир Стойкович спаси удар с глава по посока на вратата му, но след това Осипов отблизо довкара във вратата за 1:0.

Партизан обаче успя да се върне в играта в добавеното време на първата часто, когато отново след корнер топката бе продължена към Неманя Милетич, който от воле я насочи във вратата за 1:1.

Така домакините се нуждаеха от два чисти гола, за да бъдат краен победител. Задачата им се улесни в 53-ата минута, когато Сума бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това те не успяха да пробият отново отбраната на "Гробарите" и в крайна сметка отпадат от турнира.

Партизан пък си осигури място в следващата фаза, където ще се изправи срещу победителя от двойката Нордселанд - АИК.