Кой ще бъде новият шампион на Англия?

›› Булевард

Борба докрай! Мис Плеймейт опроверга бивша на Любо Ганев

Скандалната Мис Плеймейт Нора Недкова реши да опровергае думите на приятелката си Аниела Милушева, които се тиражираха в медиите през последните няколко дни.Тя се яви на детектор на лъжата, от който стана ясно, че "не е ...

Отборът на Партизан (Белград) успя да се добере до 3-ия предварителен кръг на Лига Европа, след като удържа равенство 1:1 в гостувнето на ФК Тракай в Литва. Сърбите имаха предимство след първия мач, в който спечелиха с 1:0 на свой терен и така с общ резултат 2:1 продължават напред. Любопитното е, че "Гробарите" играха с човек по-малко от 53-ата минута, когато Сейдуба Сума получи червен картон, но дори и така те успяха да удържат резултата, който ги устройваше.

Тракай откри резултата още в 9-ата минута, когато след центриране от корнер вратарят Владимир Стойкович спаси удар с глава по посока на вратата му, но след това Осипов отблизо довкара във вратата за 1:0.

Партизан обаче успя да се върне в играта в добавеното време на първата часто, когато отново след корнер топката бе продължена към Неманя Милетич, който от воле я насочи във вратата за 1:1.

Така домакините се нуждаеха от два чисти гола, за да бъдат краен победител. Задачата им се улесни в 53-ата минута, когато Сума бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки това те не успяха да пробият отново отбраната на "Гробарите" и в крайна сметка отпадат от турнира.

Партизан пък си осигури място в следващата фаза, където ще се изправи срещу победителя от двойката Нордселанд - АИК.