Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Загорчич: Не ни достигна опит, съдията повлия

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич беше огорчен от драматичното отпадане на “белите” след 2:3 срещу Хайдук във втори квалификационен кръг на Лига Европа. Наставникът също намекна, че съдията е повлиял на развоя на срещата с отсъжданията си в ущърб на неговия отбор, особено през първото полувреме. Загорчич изрази и надеждата си Славия да атакува отново евротурнирите през следващия сезон, като обеща да не се сменя политиката с налагане на български и предимно млади футболисти.
Домакинството на "белите" срещу Хайдук бе излъчено на живо по Sportal TV и Sportal.bg.
“Опит не ни достигна. Не искам да говоря за съдийството, имаше грешки в ущърб и на двата отбора. Ние сме виновни, защото изпуснахме трети гол и мачът тръгваше в друга посока. Надяваме се да се развиваме и догодина отново да сме в евротурнирите.
Ние сме обикновен отбор, не сме проспали първото полувреме. Спазиха се тактическите указания на треньора. Знаехме всички какво да правим при отбелязване на първи гол и при инкасиране. Съдията не свири фаул в наша полза при първия гол, а после същото го свири при наша така - това направи разликата в мача.
Няма разлика в класите чак толкова голяма, в Хърватия първенството е малко по-силно, Хайдук имат по-тежки мачове. Ние обаче сме доволни да се развиваме, ние сме си един български отбор и искаме да се покажем срещу отборите от Европа. И в България има отбори, които играят добър футбол и се развиват. Ако продължаваме така, някой ден ще настинем западните.
Няма да се пренасочваме откъм политика за налагане на млади играчи. Няма причина, просто сега ще се фокусираме върху българското първенство”, обясни Загорчич пред Sportal TV.