ЦСКА-София пак разби Адмира, Мауридес напълни австрийската мрежа (видео + галерия)

ЦСКА-София постигна нов убедителен успех над Адмира Вакер, след като разби австрийците с 3:1 в среща реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа и след общ резултат от 6:1 червените продължават в следващия етап на надпреварата, където ще срещнат датския Копенхаген.

С два гола за днешната победа се отличи Мауридес (14, 53), а веднъж се разписа Жоржиньо (80). За домакините от Австрия вкара Бакъш (55), като попадението бе първо за този отбор в изиграните от началото на сезона четири официални двубоя.

14 Адмира Вакер - ЦСКА-София 1:3

Наставникът на българския тим Нестор Ел Маестро заложи на оптимален състав в реванша. На местата на наказаните Николай Бодуров и Кристиян Малинов играха Перейра и Бикел. Единствено Джеси остана на пейката, но за сметка на завръналия се след изтърпяно наказание Тиаго Родригес.

Срещата започна с грешка в гостуващата отбрана още в първата минута, когато двама играчи на домакините се озоваха срещу Чорбаджийски, но Щаркъл получи лош пас и не успя да излезе очи в очи с Черниаускас.

Постепенно червените неутрализираха натиска на домакините и на свой ред организираха няколко опасни атаки през най-узязвимата зона на австрийците - тази на левия бек Спасич. При една от тях Десподов получи пас зад гърба на споменатия защитник, стреля технично по земя в далечния ъгъл, топката се отби в десния страничен стълб и притичалият Мауридес я бутна с тялото си в празната врата - 1:0 за ЦСКА-София.

Последваха още два удара от дистанция на Тиаго, които не бяха много силни, но стражът на домакините Кутин се затрудни да ги отрази.

До края на полувремето червените контролираха играта и допуснаха само едно по-опасно положение пред Черниаускас. Това се случи в 45-ата минута, когато Шмид овладя и шутира от десетина метра, но покрай горния ляв ъгъл на вратата.

Седем минути след почивката ЦСКА-София като по чудо не вкара втори гол. Жоржиньо овладя отляво и центрира към Тиаго, който изпревари бранител на домакините и шутира от 5-6 метра, но покрай вратата. Това обаче се случи секунди по-късно, когато в 53-ата минута Жвиершич опита да върне към Тьолке, но вместо това изведе Мауридес сам срещу вратаря. Таранът на червените се възползва по най-добрия начин от "подаръка", излъга Кутин и вкара втория си гол за 0:2.

В 55-ата минута Адмира върна едно попадение. Единственият по-добър играч на домакините Синан Бакъш овладя около границата на наказателното поле и след шут по земя отбеляза за 1:2. Това бе първи гол за австрийците в четвъртия им официален мач през този сезон.

Последваха няколко разбърквания пред българската врата, но в 80-ата минута ЦСКА-София организира бърза атака, след която приключи окончателно интригата и в реванша. Жеферсон изведе резервата Джеси по лявото крило. Той събра трима бранители на Адмира, след което попаде към оставения напълно непокрит на границата на малкото наказателно поле - Жоржиньо, за когото не бе проблем да покачи на 3:1.

До края на мача българският тим съвсем намали темпото, което позволи на австрийците да създадат две положения. При първото техен играч не уцели вратата, а при второто Черниаускас се хвърли самоотвержено и спаси.

АДМИРА ВАКЕР - ЦСКА - СОФИЯ 1:3 (0:1)