Славия се бори достойно, но не успя да спре Хайдук (видео)

Отборът на Славия загуби с 2:3 от Хайдук в мача реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа и с общ резултат 2:4 отпадат от надпреварата. “Белите” се представиха повече от достойно в битката с хърватския гранд, но съперникът показа голяма успеваемост и реализира всичките си положения пред Антонис Стергиакис. За българите точни бяха Галин Иванов и Георги Йомов, докато за Хайдук на два пъти вкара Мийо Чакташ и Станко Юрич. Срещата бе предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

138 Славия - Хайдук 2:3

Наставникът на Славия Златомир Загорчич излезе със силно офанзивна схема. На вратата бе Антонис Стергиакис, а пред него Димитър Велковски, Милен Гамаков, Александър Станисавлевич и Емил Мартинов, който трябваше да замести наказания Александър Алкесандорв по десния бек. В халфовата линия действаха Власислав Узунов, Янис Карабельов и Галин Иванов. В нападение бе Цветелин Чунчуков, подпомаган по двете крила от Георги Йомов и Момчил Цветанов.

Най-големите проблеми за наставника на Хайдук Желко Копич идваха от вратарския пост. Двамата титулярни стражи Томислав Дука и Йосип Посавец не можеха да играят и титуляр излезе третият вратар - Марин Любич. Отсъставаше и капитанът Золан Низич, както и Фран Тудор.

Резултатът бе открит от гостите в 24-ата минута при първото им опасно положение. Резервата Станко Юрич бе намерен в наказателното поле и с удар с глава даде преднина на хърватите. В самия край на полувремето Славия стигна до изравняването. Карабельов бе изритан на границата на наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Галин Иванов и хладнокръвно реализира.

В началото на втората част Славия се опита да наложи териториален натиск, но той не донесе до нищо. В 55-ата минуута пък гостите стигнаха до нова преднина. При една ситуация в наказателното поле Владислав Узунов игра с ръка и съдията посочи бялата точка. От наказателния удар капитанът Мийо Чакташ реализира.

В 70-ата минута Славия отново стигна до изравняване. Славчо Шоколаров получи топката на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му бе блокиран, но добавката на Йомов с коляно влезе в опразнената врата.

В 84-ата минута домакините можеха да стигнат до пълен обрат, след като Йомов напредна по дясното крило и намери отлично резервата Милчо Ангелов, който обаче от малкото наказателно поле не успя да вкара и уцели вратаря.

Три минути преди края Хайдук стигна до трети гол. При едно центриране от фал Чакташ бе изпуснат от отбраната и с глава донесе успеха на тима си, с което и подпечата преминаването напред на Хайдук.

Така Славия приключва европейското си участие за този сезон, като играчите на Златомир Загоричи могат да бъдат доволни от представянето си. "Белите" отстраниха финландския Илвес с две пообеди, а след това затрудниха максимално Хайдук (Сплит).

СЛАВИЯ - ХАЙДУК 2:3