Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Хуан Мартин дел Потро стартира с победа в Мексико

Водачът в схемата Хуан Мартин Дел Порто (Аржентина) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) с награден фонд 715 455 долара.

Де Потро победи американския квалификант Маркос Джорин със 7:5, 6:3. За аржентинеца това беше първи мач след загубата от Рафаел Надал на четвъртфиналите на "Уимбълдън" на 11 юли.

В спор за място на полуфиналите Дел Потро ще играе срещу Егор Герасимов (Беларус), който елиминира защитаващия титлата си и пети поставен Сам Куери (САЩ) със 7:5, 5:7, 7:6(6) за два часа игра.

Номер 3 Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) се класира за четвъртфиналите след успех над Томас Фабиано (Италия) със 7:6(0), 7:6(5), а номер 2 Фабио Фонини (Италия) отстрани Куентиен Алис (Франция) с 2:6, 6:4, 6:0.