Арсенал излъга Челси с дузпи

Арсенал победи Челси в Дъблин след изпълнение на дузпи в двубой от турнира International Champions Cup. Редовното време завърши 1:1 и се премина директно към изпълнение на наказателните удари.
При тях възпитаниците на мениджъра Унай Емери бяха по-съсредоточени и изтръгнаха победата, която им е втора в турнира след разгромното 5:1 над ПСЖ. “Артилеристите” имат и една загуба след дузпи от Атлетико Мадрид. Двубоят на стадион “Авива” започна отлично за Челси, след още в петата минута Антонио Рюдигер изведе “сините” напред след асистенция на Сеск Фабрегас. Германският бранител засече мощно с глава центриране от корнер на Фабрегас отдясно.

Арсенал се опита да отговори, но играчите на Маурицио Сари отново взеха инициативата и в 15-ата минута получиха дузпа. Петър Чех обаче хвана удара на Алваро Мората. Испанският нападател се опита след това да отбележи на два пъти от игрова ситуация, но Чех отново спаси. Постепенно Арсенал овладя топката и неутрализира устрема на Челси, а треньорът Емери показа със знак, че е доволен от този факт. През второто полувреме ситуацията на терена се запази - Арсенал владееше топката, но не успяваше да застраши вратата на Вили Кабайеро. Така ке стигна до третата минута на добавеното време, когато френският нападател Александре Лаказет изравни с удар отблизо и победителят трябваше да бъде определен след дузпи.

Първите четирима изпълнители и за двата отбора не сбъркаха, но след това Чех хвана удара на Рубен Лофтъс-Чийк. Решителната дузпа за Арсенал отбеляза Алекс Иуоби . На Челси предстои още един мач от турнира - на 7 август лондончани играят с френския Лион.