Аякс показа класа в Австрия (видео)

Два гола на Клаас-Ян Хунтелаар помогнаха на Аякс да спечели с 3:1 като гост на Щурм (Грац) и да се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига. Първият мач бе завършил 2:0 за холандския гранд, който демонстрира, че е далеч по-стойностният отбор и на реванша в Австрия.

Хунтелаар откри резултата в 39-ата минута, когато овладя топката на гърди и с малко късмет я прати във вратата Йорг Зибенхадъл. В началото на втората част се разписа и новото попълнение Душан Тадич. Сръбският национал засече подаване от десния фланг за 2:0, а в 77-ата минута ветеранът Хунтелаар елегантно прехвърли вратаря и вкара трети гол за Аякс.

В самия край на мача Андре Онана си вкара автогол, който поне малко зарадва феновете на Щурм.

В следващия кръг Аякс ще има за съперник Стандард (Лиеж). Щурм пък ще играе срещу победителя от двойката Дъндолк - АЕК Ларнака в Лига Европа.