Марек удари Велбъжд в контрола с 10 души

Марек Дупница победи с 4:2 отбора на Велбъжд Кюстендил в контролна среща играна тази вечер на стадиона в Бобошево. През по-голямата част от мача дупничани играха в намален състав, след като в 37-ата минута червен картон получи Евгени Гроздин.
Два гола за победата на Марек отбеляза Росен Йорданов, а по едно попадение добавиха Димитър Владимиров и Иван Иванов. Като цяло дупничани имаха превъзходство в двубоя, като на полувремето водеха с 3:1. Точни за Велбъжд бяха Деян Владимиров и Михаил Иванов.
За Велбъжд това бе едва първа контрола след баража с Чико -Бунара отпреди седмица, а за Марек е последна преди старта на първенството. Утре отборът от Кюстендил ще играе и спаринг с отбора на мексиканската мениджърска агенция Фут Бико. Както е известно, кюстендилци се завърнаха в Югозападната Трета лига, след като спечелиха допълнителия бараж с Чико (Бяга) с 2:1. Първенството започва на 11 август.