Астана изхвърли Мидтиланд, Краев не беше в групата на датчаните

Бившият тим на Станимир Стоилов Астана изхвърли датския Мидтиланд във втория предварителен кръг на Шампионската лига.
Българският футболист Божидар Краев не попадна в групата за мача на датчаните за двубоя на “Арена Хернинг”, а двубоят завърши 0:0. В първата среща у дома Астана победи с 2:1, което се оказа достатъчно да продължи в третия кръг, където ще се изправи срещу Динамо Загреб на 7/8 и 14 август.
Тимът от Казахстан излезе със силен състав, като в атака действаше завърналият се в Астана Жуниор Кабананга. Гостите удържаха домакинския натиск и след десетата минута започнаха на свой ред да гледат към вратата на Йеспер Хансен. Домакините се опитаха да си изпросят дузпа в средата на първата част, но реферът Хуан Мартинес от Испания не реагира.

В началото на второто полувреме футболистите на Мидтиланд се хвърлиха в атака, а гостите се бранеха и дебнеха своя момент. Пресата на датчаните се засили, те стигнаха до гол, който беше отменен. В крайна сметка въпреки високия градус на напрежението до попадение не се стигна и така Астана продължи напред.