Две дузпи класираха Славчев напред в ШЛ (видео)

Българският национал Симеон Славчев игра цял мач за Карабах при победата с 3:0 над Кукеши в среща-реванш от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Тимът от Азербайджан, който през миналия сезон стигна до груповата фаза, получи общо три дузпи и реализира две от тях, за да елиминира шампиона на Албания.

В 23-ата минута вратарят на Кукеши Стиви Фрашери извърши нарушение в наказателното си поле и реферът Петер Кралович посочи бялата точка. Дани Кинтана безпроблемно откри резултата и той се запази до почивката. В началото на втората част домакините можеха да вкарат втори гол от дузпа, но Емегара пропусна. За нарушението обаче Алби Алиа получи червен картон и остави албанците с човек по-малко.

В 57-ата минута реферът още веднъж даде дузпа за Карабах и зад топката застана Кинтана, който отново беше точен - 2:0. В 89-ата минута резервата Джон Деларж оформи победата на Карабах, който в следващия кръг ще срещне БАТЕ Борисов.

Славчев игра силно и дори можеше да се разпише, но в 79-ата минута след негов удар топката мина покрай вратата.